proc jsme tym

    Úvodní strana                                                                                     Kontakt

MEDLING

Globální péče o zdravíProč jsme tým ?  

 

Praktický lékař je zpravidla v kontaktu se svými pacienty mnohem častěji než lékař odborný, a proto si s postupem času se svými klienty vytvoří velmi blízký vztah. Pro mnoho pacientů se praktický lékař stává blízkou osobou, se kterou se znají mnoho let, mohou mu důvěřovat a otevřeně s ním řešit své problémy v uvolněné atmosféře.


Právě z výše uvedených důvodů většina lidí preferuje klasickou formu ordinace praktického lékaře s jedním lékařem oproti některým řetězovým ordinacím provozovaným velkými firmami, kde se praktičtí lékaři často střídají a nakonec po nějaké době skončí úplně, aby místo nich nastoupil opět nový lékař.

Existuje ale i třetí forma ordinace praktických lékařů, která je běžná západně od našich hranic, a je prokázáno, že má mnoho výhod. Jedná se o ordinaci praktických lékařů, kde několik lékařů spolupracuje jako tým a každý má své funkce. V takové ordinaci ošetřující lékaři znají své klienty dlouhodobě. ale zároveň mají možnost řešit problémy klientů společně s dalšími kolegy, mohou konzultovat komplikované situace se starším členem týmu a plánovat další péči o klienty společně. Klienti takových ordinací mají užitek z toho, že jsou de facto v péči několika lékařů. Naše ordinace právě patří do tohoto třetího modelu ordinace praktických lékařů.Jak probíhá preventivní prohlídka u nás ?  Více zde